Jak wyglądają szamba dwukomorowe?

Szamba dwukomorowe z zewnątrz różnią się tylko płytą górną, która w standardzie ma 2 otwory rewizyjne, do szamba dostarczone powinny być dwa kominki rewizyjne, jeśli któraś z firm chce dostarczyć zbiornik betonowy dwukomorowy ale z jednym otworem rewizyjnym z automatu przyznaje się do braku gwarancji na zbiornik. Jeśli wewnątrz zbiornika jest przegroda (szambo dwukomorowe) to nie będzie możliwości wejścia do takiego zbiornika, przez co spoina pod płytą górną nie będzie wygładzona najprawdopodobniej zbiornik taki nie będzie szczelny.


Szambo betonowe dwukomorowe w środku ma wsuniętą przegrodę pomiędzy szyny które umiejscowione są na ścianach bocznych. Wsunięcie przegrody oznacza że komory będą zależne od siebie czyli zanim napełni się pierwsza komora woda przeleje się ścianami do drugiej komory (oczekiwany rezultat). Czasem Klienci mylą pojęcia i chcą zakupić zbiornik na szambo dwukomorowy ale po to aby w drugiej komorze gromadzić np. deszczówkę, w takim przypadku należy zakupić 2 niezależne zbiorniki.

 

Szambo betonowe podzielone na 2/3 – nasza firma może pochwalić się bogatą ofertą zbiorników jedno, dwu i trzykomorowych. Na życzenie możemy taki zbiornik na szambo podzielić na 2/3 – większa komora na ścieki gęste, mniejsza komora jako odstojnik dla wody którą później można wyprowadzić za pomocą drenażu lub studni chłonnej. Więcej na ten temat napisaliśmy na innych stronach internetowych, wystarczy wpisać w Google: ”Jak rzadziej opróżniać szambo”. Nasza firma działa w całej Polsce, posiadamy kilkanaście punktów przerzutowych w całej Polsce.